Meer drinkwater uit de duinen: goed voor mens én natuur
Waternet mag meer drinkwater maken in de Amsterdamse Waterleidingduinen. Dat is nodig voor de toekomst.
Lees meerWaterschap Amstel, Gooi en Vecht en Waternet nodigen u uit voor een lunch! Eet op 5 mei mee tijdens onze Vrijheidsmaaltijd in het Stadsarchief Amsterdam. Dit keer vertellen we over vluchtelingen door klimaatverandering. Ook hoort u meer over de andere tentoonstellingen in het Stadsarchief Amsterdam.
Op 5 mei komen door de hele stad mensen samen om een maaltijd te delen. En om verhalen over het belang van vrijheid uit te wisselen. Deze Vrijheidsmaaltijden zijn een initiatief van Comité 4 en 5 mei.
Zoek een vrijheidsmaaltijd bij u in de buurt (U verlaat deze site)
Door klimaatverandering wordt het op sommige plekken steeds warmer en droger. Ook zijn er steeds meer overstromingen, tropische cyclonen, tornado's en andere extreme weersomstandigheden. Over de hele wereld zorgt dit voor nieuwe vluchtelingen. Tijdens onze Vrijheidsmaaltijd legt onze spreker uit wat we doen in landen waar mensen vluchten voor water.
Tot 17 juni kunt u in het Stadsarchief twee tentoonstellingen zien over de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog. Rapenburgerstraat 1940-1945 laat zien hoe de straat in de oorlogsjaren onherkenbaar veranderde. In Samen weer aan Tafel vertellen 17 personen over het opbouwen van een nieuw bestaan met hun gezin, na de oorlog. Speciaal voor onze maaltijd vertelt Erik Schmitz meer over deze tentoonstellingen. Na de maaltijd kunt u gratis de tentoonstellingen bezoeken.
Naar de website van het Stadsarchief Amsterdam (U verlaat deze site)
Onze lunch is van 11.30 uur tot 14.00 uur in het Stadsarchief Amsterdam, op de Vijzelstraat 32. De lunch is gratis. Er is plek voor 50 bezoekers, dus meld u snel aan! Wie het eerst komt, wie het eerst maalt.
Geef u op door een e-mail te sturen naar [email protected] (U verlaat deze site). Vermeld altijd uw naam, e-mailadres en telefoonnummer. Hoort u bij de eerste 50? Dan krijgt u een e-mail met een bevestiging en wat praktische informatie.
We hopen u op 5 mei te ontmoeten!
Waternet mag meer drinkwater maken in de Amsterdamse Waterleidingduinen. Dat is nodig voor de toekomst.
Lees meerMet een vrolijke waterpistool aanval gaf Waternet op 24 september 2025 het startsein voor de Nationale Kraanwaterdag.
Lees meerZin in een frisse neus én schoon drinkwater onderweg? Wij hebben 25 routes langs happers en tappers in Amsterdam uitgestippeld.
Lees meerOp 19 september is het Amsterdam CleansDay, een grote opruimactie tegen zwerfafval in de stad.
Lees meer