Jaaroverzicht Waternet
Ieder jaar werkt Waternet hard aan schoon en genoeg drinkwater. In 2025 leverden we drinkwater aan ruim 1,4 miljoen mensen in Amsterdam en omgeving. Maar we deden meer! Zoals het zorgen voor schone grachten, het bedienen van bruggen en sluizen en het onderhouden van het riool. Benieuwd naar wat we in 2025 zoal hebben gedaan? Kijk mee!

In de Amsterdamse Waterleidingduinen zuiveren we per jaar 70 miljard liter water. Maar dat is niet genoeg. Er is meer drinkwater nodig. En daarom gaan we de productie uitbreiden naar 75 miljard liter drinkwater per jaar. Daarvoor hebben we in 2025 een vergunning gekregen.

Onze collega's lossen 24 uur per dag storingen op. In 2025 was er wel een heel bijzondere storing. Iemand spoelde per ongeluk zijn trouwring door de wc. Met hulp van Waternet werd die gelukkig niet veel later weer uit het riool gevist.
5 vragen over het riool beantwoord

Tijdens de zomervakantie gaven we gratis rondleidingen in de Amsterdamse Waterleidingduinen aan stadspashouders. Onder begeleiding van één van onze boswachters ontdekten de bezoekers hoe belangrijk de natuur is voor het maken van ons drinkwater

Door de hoge temperaturen gebruikten inwoners en bedrijven in Amsterdamen en omgeving op 1 juli een record hoeveelheid kraanwater. Zo werd er om 8 uur 's ochtends al ruim 14 miljoen liter water gebruikt.

SAIL is mede mogelijk gemaakt door Waternet. Zo bedienden we bijvoorbeeld 107 sluizen en maakten we de grachten schoon. Benieuwd wat we allemaal hebben gedaan als meewerkend partner?
Bekijk de samenwerking in beeld

Dit jaar waren we opnieuw trotse partner van de Amsterdam City Swim. Samen met Waterschap Amstel, Gooi en Vecht zorgden we in 2025 weer voor water dat schoon genoeg was om in te zwemmen.

Dit jaar krijgen 607 bestaande sociale huurwoningen in Amsterdam-Noord duurzame warmte uit rioolwater. Dat is de eerste keer dat dit gebeurt in bestaande woningen. Daarmee maakten we in 2025 een begin. We legden onder de grond een buis aan met een doorsnede van ruim 2 meter. In die buis zit een warmtewisselaar.

Voor de 750e verjaardag van Amsterdam maakten we een podwalk over de geschiedenis van drinkwater. Op verschillende populaire plekken in de stad liggen bijzondere weetjes over jouw kraanwater. Wandel mee en ontdek hoe Amsterdam haar dorst leerde lessen.
Beluister de podwalk (U verlaat deze site)

Op Wereld Toiletdag opende Waternet samen met het MDL Fonds het eerste natuurtoilet in de Amsterdamse Waterleidingduinen. Voor een natuurtoilet is geen waterleiding of riool nodig. Zo kan een bezoeker wel naar de wc, maar sparen we de natuur.
Lees meer over het natuurtoilet (U verlaat deze site)

Waternet is gesplitst. Per 1 januari 2026 zijn er 2 aparte waterorganisaties: één voor de taken van het waterschap en één voor de Amsterdamse watertaken.