Waternet splitst, dienstverlening blijft gelijk
De gemeente Amsterdam en Waterschap Amstel, Gooi en Vecht hebben het besluit om Waternet te splitsen bekend gemaakt.
Lees meerWaternet plaatst deze zomer tijdelijk weer brugwachters op drukke, doorgaande routes. Dat komt door een probleem bij de centrale waar de bruggen op afstand bediend worden. Op drukke dagen kan het zijn dat u iets langer voor een brug of sluis moet wachten.
Waternet bedient de meeste bruggen en sluizen in Amsterdam op afstand zonder brugwachter. Dat noemen we centrale brugbediening. We stellen hoge eisen aan de veiligheid van bruggen en sluizen en we willen dat boten door kunnen varen. Door het probleem met de centrale bediening hebben we besloten om tijdelijk weer brugwachters in te zetten. Daarmee zorgen we dat boten op de belangrijkste routes veilig kunnen doorvaren.
Hebt u een plezierboot? Houd dan op drukke dagen rekening met extra wachttijd of aangepaste tijden waarop we de brug bedienen. U vindt de meeste actuele informatie op vaarweginformatie.nl (U verlaat deze site).
De gemeente Amsterdam en Waterschap Amstel, Gooi en Vecht hebben het besluit om Waternet te splitsen bekend gemaakt.
Lees meerWaternet wil meer drinkwater maken in de Amsterdamse Waterleidingduinen. Daarom hebben we een vergunning aangevraagd bij de provincie Noord-Holland.
Lees meerOp dinsdag 1 april is het vaarseizoen begonnen. Gaat u met een boot varen? Bereid u dan goed voor.
Lees meerWat als we bevroren water op de maan kunnen omzetten in drinkwater? Die vraag stond centraal bij een bijzonder onderzoeksproject.
Lees meer